Skorzystaj z 10 rat 0% na zakup produktów o wartości od 300 zł.

Chlor basenowy granulat Stapar 5kg 5908258389944
Chlor basenowy granulat Stapar 5kg 5908258389944 2
Chlor basenowy granulat Stapar 5kg 5908258389944 3
 • -14,00 zł
Chlor basenowy granulat Stapar 5kg 5908258389944
Chlor basenowy granulat Stapar 5kg 5908258389944 2
Chlor basenowy granulat Stapar 5kg 5908258389944 3

Chlor basenowy granulat Stapar 5kg

Dostępny
Dostawa od 14,99 zł
Wysyłka 24h
123,99 zł 109,99 zł

22,00 zł / kg

Brutto

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 79,99 zł

Kup teraz i zapłać za 30 dni
 

Chlorowy granulat do dezynfekcji basenu Stapar AQUA fun BIG CHLORINE 5kg - szokowe chlorowanie Twojego basenu + BOJKA DOZUJĄCA GRATIS

Jeśli szukasz sposobu na szybkie czyszczenie Twojego basenu po zimie, spróbuj chlorowania szokowego granulatem chlorowym Stapar. Dzięki preparatowi do dezynfekcji BIG CHLORINE, ekspresowo pozbędziesz się drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń powodujących zmętnienie wody czy śliskie osady na dnie i ścianach basenu.

Jak działa chlorowanie szokowe? To proste! Zastosowanie środka powoduje gwałtowne podniesienie poziomu chloru aktywnego w wodzie basenowej, dzięki czemu bakterie, grzyby, wirusy oraz glony są skutecznie eliminowane. Zabieg chlorowania szokowego warto przeprowadzać przed pierwszą kąpielą po długim czasie nieużywania basenu, a także po intensywnym użytkowaniu przez wiele osób. 

Zalety granulatu do basenu Stapar:

 • Błyskawiczne i skutecznie podnosi poziom chloru aktywnego w wodzie basenowej dzięki formule szybko rozpuszczalnego granulatu
 • Efektywnie usuwa glony i śliski nalot na ściankach i dnie basenu
 • Rozkłada zanieczyszczenia organiczne - pot, ślinę, a także mocznik i resztki kosmetyków
 • Ma działanie biobójcze - eliminuje drobnoustroje, takie jak pleśnie, bakterie i wirusy
 • Utrzymuje równowagę chemiczną wody basenowej dzięki neutralnemu poziomowi pH preparatu
 • Ma właściwości klarujące - pozbywa się mętnych zanieczyszczeń oraz zielonkawego zabarwienia wody basenowej
 • Działa skutecznie w wodzie o każdej twardości
 • Używanie preparatu jest intuicyjne i proste

Szybki i skuteczny

Już w 5 minut po zastosowaniu granulatu chlorowego Stapar uzyskasz działanie biobójcze i pozbędziesz się mikroorganizmów mogących wywoływać infekcje. 

Długotrwały efekt

Formuła preparatu gwarantuje ochronę chloru aktywnego przed rozkładem, który najczęściej spowodowany jest silnym nasłonecznieniem i intensywnym użytkowaniem basenu.

Łatwy w obsłudze

Granulat do basenu BIG CHLORINE nie pieni się, a po rozpuszczeniu nie pozostawia osadów na dnie basenu, a jego dozowanie jest niezwykle łatwe.

Szokowe chlorowanie wody basenowej jest szczególnie ważne w trakcie przygotowania basenu po zimie. Zabieg polega na bardzo szybkim podniesieniu stężenia chloru aktywnego, co gwarantuje prawie natychmiastowe działanie biobójcze. Zabieg warto wykonać także po intensywnym korzystaniu z basenu przez wiele osób. 

Jeśli chcesz mieć pewność, że woda w Twoim basenie jest czysta i bezpieczna dla użytkowników, przeprowadzaj chlorowanie regularnie, najlepiej co dwa tygodnie. Dzięki temu zapobiegniesz rozwojowi drobnoustrojów oraz infekcjom, które mogą wywoływać.

Jak używać chloru do basenu BIG CHLORINE

Aplikacja granulatu chlorowego Stapar jest naprawdę prosta i niewymagająca dużego wysiłku. Przekonaj się sam!

Na początek, sprawdź poziom pH wody basenowej za pomocą testera. Najlepsze efekty dezynfekcji osiągniesz przy zakresie 7,0-7,6. Jeśli odczyn wody w Twoim basenie jest za niski lub zbyt wysoki, skorzystaj najpierw z korektora pH Stapar. 

Dozowanie granulatu zależy od tego, jak brudna jest woda basenowa. Dla wody, która jest czysta i klarowna, zalecane jest stosowanie 100g granulatu Stapar Aqua Fun BIG CHLORINE na każde 10m3 wody. W przypadku mętnej i silnie zabrudzonej wody, dawkę należy zwiększyć do 180g granulatu na każde 10m3 wody.

Uwaga! Nie wsypuj preparatu bezpośrednio do basenu - może to spowodować, że dno basenu odbarwi się. Zamiast tego, rozpuść odpowiednią ilość granulatu w wiadrze z wodą (użyj do tego celu wody basenowej), a potem wlej mieszankę do zbiornika. Preparat rozlewaj równomiernie wzdłuż krawędzi basenu. Możesz też użyć boi do dozowania produktów chlorowych. Zabieg chlorowania szokowego wykonuj po zachodzie słońca i skończonej kąpieli.

Niezwykle istotne jest również monitorowanie poziomu pH oraz stężenia chloru aktywnego w basenie. Prawidłowe stężenie chloru aktywnego powinno wynosić 1 mg/l. Jeżeli poziom ten spadnie poniżej optymalnej wartości, konieczne będzie ponowne zastosowanie granulatu. 

Po wykonaniu chlorowania poczekaj z kąpielą w basenie, aż poziom chloru aktywnego spadnie poniżej 3 mg/l. 

Specyfikacja:

 • Waga: 5 kg
 • Zawartość chloru: 56%
 • Postać preparatu: granulat
 • Producent: Stapar
 • Seria: AQUA fun
 • Certyfikaty/atesty: ISO 9001:2008, SGS, UKAS, atesty PZH

Sprawdź podobne produkty

Szczegóły produktu

Rodzaj
chlor
Forma produktu
granulat
5908258389944
30 Przedmioty

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Chlor basenowy granulat Stapar 5kg

123,99 zł 109,99 zł
Produkt dodany do Ulubionych