Zapisz się do newslettera i otrzymaj 20 zł na zakupy.

Karma dla kota

Kup w ciągu 09h 04m 46s a otrzymasz jutro

Karma dla kota – niezbędna w codziennej opiece nad zwierzakiem

Jedną z podstaw codziennej pielęgnacji zwierzaka jest dbanie o jego zdrowie. A do tego konieczne jest odpowiednie żywienie pupila, wtedy będzie się on odpowiednio rozwijał. Warto się nad tym głębiej pochylić i wybrać odpowiednie karmy dla kota. Postaw na warianty dostępne w naszym sklepie.

Czytaj więcej

Sucha czy mokra? Która karma dla kota jest najlepsza?

Jednym z podstawowych zagadnień, jeśli chodzi o wybór karmy, jest rozstrzygnięcie tego, czy powinna ona być sucha, czy mokra. To najczęściej spotykane rodzaje pożywienia dla zwierząt. Jednak zanim sięgniesz po któryś z nich, to warto wcześniej się zapoznać z tym, jakie korzyści wynikają ze stosowania obydwóch rodzajów pożywienia.

Mokra karma dla kota to najczęściej kawałki mięsa umieszczone w sosie lub w galarecie. Tego typu pożywienie najczęściej jest umieszczone w saszetkach i puszkach. Cechują się wysoką zawartością składników odżywczych. Warto też podkreślić, że nie tylko zaspokajają głód, lecz także odpowiednio nawadniają koci organizm. A to szczególnie ważne w przypadku tych czworonożnych zwierząt, ponieważ słyną one z tego, że nie piją dużo wody. Karma dla kota mokra ułatwiają też trawienie. Dlatego też ten rodzaj pokarmu powinien stanowić podstawę żywienia Twojego pupila.

To jednak nie oznacza, że sucha karma dla kota powinna być wyeliminowana z diety Twojego zwierzaka. Taki rodzaj pożywienia również ma dużo zalet. Przede wszystkim pozwala zadbać o higienę zębów oraz jamy ustnej zwierzaka. Ponadto przechowywanie tego rodzaju karmy dla kota jest łatwiejsze niż w przypadku wariantów mokrych. Warto ją stosować w diecie Twojego czworonoga, pamiętaj jednak, żeby obok jedzenia znalazła się też miseczka z wodą dla kota. Wszystkie niezbędne akcesoria możesz znaleźć w naszym sklepie.

Jak dobrze dobrać karmę dla kota?

Karma dla kota powinna być dopasowana do potrzeb i cech czworonoga. Podstawowym kryterium jest jego wiek. Mniejsze zwierzaki wymagają większej ilości kalorii do odpowiedniego wzrostu, więc warto postawić na takie warianty. Starsze osobniki powinny otrzymywać pokarm dostosowany do ich cech fizycznych. Warto też dostosować rodzaj wybieranego pokarmu do rasy osobnika.

Weź też pod uwagę specjalne potrzeby Twojego zwierzaka. Jeśli np., przeszedł on zabieg sterylizacji lub ma alergię, to karma dla kota powinna też być dopasowana pod tym względem. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, to warto wcześniej zasięgnąć wiedzy u weterynarza.

Niezależnie od tego, czy potrzebna Ci karma dla kota sucha, czy mokra to odpowiedni wariant znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź ofertę wdomku.pl i zadbaj o swojego zwierzaka.

Filtruj według

Kategorie

Cena

Producenci

Smak karmy

więcej... mniej

Karmy specjalne

Waga

kg kg
Filtruj
Produkt dodany do Ulubionych