Skorzystaj z 10 rat 0% na zakup produktów o wartości od 300 zł.

Noże do kuchni

Kup w ciągu 17h 13m 19s a otrzymasz jutro

Noże – niezbędne w Twojej kuchni

Ostry nóż jest absolutnie niezbędny w kuchni i mogą to potwierdzić zarówno doświadczeni kucharze, jak i amatorzy gotowania. Pozwala na szybsze przygotowanie mięs, owoców i warzyw. Dlatego też warto w kuchni mieć co najmniej kilka różnych noży kuchennych. Wybierz właściwy model i gotuj szybciej oraz smaczniej. Sprawdź nasze zestawy!

Czytaj więcej

Wybierz najlepsze noże kuchenne i gotuj na własnych zasadach

Siekanie, krojenie, szatkowanie nie jest możliwe, jeśli nie masz pod ręką ostrego noża. Powinien być odpowiednio naostrzony i dobrze leżeć w ręku – wtedy korzystanie z niego będzie prawdziwą przyjemnością. Istotny jest dobór typu noża do tego, co zamierzasz kroić. Można wyróżnić co najmniej kilkanaście rodzajów ostrzy, które są przeznaczone do wybranych artykułów spożywczych. 

Najczęściej można spotkać nóż uniwersalny. Jest to model, który można wykorzystać do różnych produktów, średnia długość ostrza wynosi zazwyczaj 12-15 cm. Często możesz spotkać też nóż szefa kuchni. To bardzo wszechstronny model, długość ostrza wynosi około 20 cm. Trudno sobie wyobrazić gotowanie bez noża do obierania, jest to zazwyczaj model o długości około 10 cm, zakończony ostrą końcówką. Często spotykany w kuchniach jest też nóż do chleba, który ma ostrze z charakterystycznymi ząbkami.

Do obróbki ryb i innych rodzajów mięs często wybiera się noże do filetowania. Jest on najczęściej wyposażony w elastyczną klingę, dzięki czemu można ją łatwiej przesuwać wzdłuż żeber. Zanim jednak przejdziesz do filetowania, warto za pomocą noża rzeźnickiego lub tasaka wyodrębnić poszczególne części.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz noże do kuchni o odpowiednio wyprofilowanych ostrzach oraz z ergonomicznymi i antypoślizgowymi rączkami. Sprawdź nasze noże i zamów jeszcze dziś!

Jak wybrać i dbać o noże kuchenne?

Wybór odpowiedniego modelu wcale nie musi być trudny. Wiesz już, jak wyglądają najczęściej spotykane noże kuchenne, więc dobierz rodzaj do swoich potrzeb. To powinien być pierwszy krok, bo jeśli np. jesteś wegetarianinem, to nie przyda Ci się tasak czy nóż do filetowania. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie długości ostrza. Dodatkowo warto sprawdzić rękojeść. Producenci w swoich nożach stosują uchwyty drewniane, metalowe oraz wykonane z tworzywa sztucznego. Postaw na, który będzie Ci najlepiej leżał w dłoni. A jeśli szukasz kilku różnych modeli, to dobrym wyborem będzie zestaw noży kuchennych.

Gdy już będziesz miał wybrany egzemplarz w swojej kuchni, to pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji. Warto przechowywać noże w bloku lub umieszczać ostrze w pokrowcu, po to, żeby zapobiec uszkodzeniu. Zaraz po skorzystaniu z noża umyj go lub chociaż przepłucz, ponieważ zaschnięte resztki jedzenia mogą być później trudne do usunięcia.

Wiesz już jakie noże kuchenne dobrze się sprawdzą w Twojej kuchni. Sprawdź ofertę wdomku.pl i wybierz noże, które pasują do Twoich potrzeb i wymagań estetycznych!

Filtruj według

Cena

Producenci

Filtruj
Produkt dodany do Ulubionych