Skorzystaj z 10 rat 0% na zakup produktów o wartości od 300 zł.

Obrzeża ogrodowe


Obrzeża trawnikowe

Czytaj więcej

Posiadanie atrakcyjnego i dobrze utrzymanego trawnika to wizytówka każdego ogrodu. Świetnym sposobem na osiągnięcie celu jest instalacja obrzeży trawnikowych. Obrzegowanie trawnika umożliwiają nic innego jak oddzielania trawnika od pozostałej części ogrodu. Istnieje wiele różnych rodzajów obrzeży trawnikowych: plastikowe, metalowe, kamienne i drewniane. 

Zalety zakładania obrzeży trawnikowych

Istnieje kilka zalet zakładania obrzeży trawnikowych, w tym:

 • Zwiększenie atrakcyjności: Obrzeża trawnika może dać każdemu ogrodowi dodatkowy dotyk wyrafinowania i piękna. Pozwoli uzyskać atrakcyjny i uporządkowany wygląd.

 • Ograniczony wzrost chwastów: Zastosowanie obrzeża trawnika może pomóc zmniejszyć ilość chwastów, które będą rosły w twoim trawniku. Dzieje się tak dlatego, że fizyczna bariera stworzona przez obrzeże uniemożliwia rozprzestrzenianie się chwastów.

 • Łatwiejsza pielęgnacja: Ustanowienie obrzeża trawnika może pomóc w łatwiejszej konserwacji trawnika. Ułatwi to koszenie i przycinanie.

Na co zwrócić uwagę wybierając obrzeże do trawnika?

Wybierając obrzeże do trawnika, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Należą do nich:

 • Materiał: Rodzaj materiału użytego do obrzeża będzie miał duży wpływ na wygląd i trwałość obrzeża. Wspólne materiały używane do obrzeża obejmują plastik, metal, kamień i drewno. Ważne jest, aby wybrać materiał, który jest trwały i będzie trwał przez wiele lat.

 • Instalacja: Instalacja obrzeża może być bardzo czasochłonna i trudna. Ważne jest, aby wybrać obrzeża, które są łatwe w instalacji i wymaga minimalnego wysiłku.

 • Konserwacja: Ilość wymaganej konserwacji może się znacznie różnić w zależności od rodzaju wybranego obrzeża. Ważne jest, aby wybrać obrzeże, które jest łatwe w utrzymaniu i wymaga minimalnego wysiłku.

Zalety obrzeża Cellfast

Obrzeże Cellfast jest jednym z najpopularniejszych dostępnych rodzajów obrzeży. Jest ono wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu i jest niezwykle trwałe i wytrzymałe. Obrzeża Cellfast są łatwe w montażu i wymagają minimalnej konserwacji. Występuje w kilku różnych kolorach, dzięki czemu można je łatwo dopasować do istniejącego krajobrazu.

Najczęstsze błędy, których należy unikać podczas instalacji obrzeży trawnikowych

Instalacja obrzeży trawnikowych może być trudnym i czasochłonnym zadaniem. Aby proces ten przebiegał bezproblemowo, ważne jest, aby unikać typowych błędów. Oto kilka najczęstszych błędów, których należy unikać podczas instalacji obrzeży trawnikowych:

 • Niedokładne pomiary: Dokładne pomiary są niezbędne do udanej instalacji. Upewnij się, że zmierzyłeś obwód swojego trawnika i obliczyłeś ilość obrzeża, które będzie potrzebne.

 • Nieprzygotowanie terenu: Upewnij się, że usunąłeś wszelkie istniejące chwasty, trawę lub gruz z obszaru przed zainstalowaniem obrzeża. Pomoże to zapewnić, że obrzeże jest odpowiednio zabezpieczone i będzie trwać przez wiele lat.

 • Niekopanie rowu: Kopanie rowu jest ważnym krokiem w procesie instalacji. Upewnij się, że wykop jest wystarczająco głęboki, aby zapewnić, że obrzeże będzie odpowiednio zabezpieczone w ziemi.

 • Niedokładna instalacja obrzeża: Po wykopaniu rowu, nadszedł czas na zainstalowanie obrzeża. Upewnij się, że obrzeże jest dobrze i mocno osadzone w ziemi.

 • Nieuwzględnienie wymagań dotyczących konserwacji: Ilość wymaganej konserwacji może się znacznie różnić w zależności od rodzaju wybranego obrzeża..

Podsumowanie

Instalacja obrzeża trawnika może wpłynąć na wygląd i kondycję Twojego ogrodu. Przy wyborze obrzeża trawnika ważne jest, aby wziąć pod uwagę materiał, koszt, instalację, kolor i wymagania dotyczące konserwacji. Instalacja obrzeża trawnika może być trudnym i czasochłonnym zadaniem, dlatego ważne jest, aby przygotować teren, dokładnie wymierzyć i zainstalować obrzeże szczelnie i mocno. Stosując się do tych wskazówek, można mieć pewność, że obrzeża trawnikowe zostaną zainstalowane prawidłowo i będą służyć przez wiele lat.

Filtruj według

Cena

Producenci

Filtruj
Produkt dodany do Ulubionych