Skorzystaj z 10 rat 0% na zakup produktów o wartości od 300 zł.

Kawa


Kawa – przygotuj aromatyczny napój na własnych zasadach

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Istnieją różne sposoby przyrządzania, możesz dobrać taki, który Ci najbardziej smakuje. Sprawdź szeroką ofertę kaw, którą znajdziesz w naszym sklepie. Przygotuj aromatyczny i smaczny napój, który będzie Ci towarzyszył na co dzień.

Czytaj więcej

Dobierz rodzaj kawy do własnych preferencji

Kawa to napój, który już około XVI wieku pojawił się w Europie. Zyskał ogromną popularność na świecie, dzisiaj jest to jedno z najbardziej popularnych źródeł kofeiny. Spożywać ją można na wiele sposobów, najczęściej wcześniej palone ziarna kawowca są poddawane mieleniu i przy użyciu wrzącej wody powstaje aromatyczny napój.

Kawowce najczęściej uprawiane są w Afryce, Ameryce Południowej oraz wschodniej Azji. To z tych krajów najczęściej dostarcza się ziarna kawy, które następnie są poddawane paleniu. W Polsce najczęściej można spotkać 2 odmiany: Arabicę oraz Robustę. Ten pierwszy wariant jest bardzo ceniony przez baristów, charakteryzuje się niską zawartością kofeiny. Smak Arabici jest delikatny i subtelny. Robusta za to charakteryzuje się dużą zawartością kofeiny i mocnym aromatem. Ten rodzaj kawy jest odpowiedni do napojów typu espresso.

W naszym sklepie możesz spotkać różne mieszanki Arabici z Robustą. Kawa ziarnista doskonale się sprawdza, jeśli samemu mielisz kawę lub korzystasz z automatycznego ekspresu. Jeśli jednak nie masz sprzętu do zaparzania, a nie chcesz, żeby w Twoim kubku pojawiły się fusy, to dobrym wyborem będzie kawa rozpuszczalna. Wystarczy ją tylko zalać wrzątkiem, żeby po kilku chwilach napój był gotowy do spożycia. Jeśli jesteś miłośnikiem samego smaku, a z jakichś względów nie możesz spożywać kofeiny, to dobrym wyborem będzie kawa bezkofeinowa, którą również znajdziesz w naszej ofercie.

Najlepsza kawa to taka, która Ci smakuje – wybierz odpowiedni sposób parzenia

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, to pewnie masz już wyrobione swoje upodobania. Warto zgodnie z nimi dobierać mieszankę, po to, żeby napój podbijał Twoje kubki smakowe. A sposobów podania kawy jest co najmniej kilkadziesiąt. Najłatwiejszym sposobem wydaje się skorzystanie z ekspresu automatycznego. Potrzebna jest kawa ziarnista oraz woda a urządzenie zajmie się przygotowaniem kawy. Wybrane modele są również wyposażone w systemy mleczne, więc jeśli cappuccino czy latte to Twoje ulubione kawy, to warto skorzystać z takiego urządzenia.

Popularnym sposobem przygotowania czarnego napoju jest kawa po turecku. W tym celu będzie Ci potrzebna kawa mielona, którą zalejesz wrzątkiem. We Włoszech bardzo popularnym urządzeniem do przygotowania aromatycznego napoju jest kawiarka. W naszej ofercie możesz znaleźć wysokiej jakości sprzęt oraz kawę niezbędną do tego, żeby przygotować napój zgodny z Twoimi upodobaniami.

Filtruj według

Kategorie

Cena

Producenci

Waga (kg)

Filtruj
Produkt dodany do Ulubionych