Skorzystaj z 10 rat 0% na zakup produktów o wartości od 300 zł.

Odkurzacze, roboty sprzątające i odkurzające


Odkurzacze

Do utrzymania czystości w domowym wnętrzu niezbędny jest solidny i funkcjonalny odkurzacz. W ostatnim czasie klasyczne modele coraz częściej zastępowane są przez innowacyjne odkurzacze bezprzewodowe. W naszym sklepie internetowym wdomku.pl kupisz nowoczesny odkurzacz bezprzewodowy, dzięki któremu z łatwością posprzątasz każdą, nawet trudno dostępną powierzchnię. W naszym sklepie online znajdziesz odkurzacz, którego potrzebujesz. Wśród modeli są także roboty sprzątające, które wykonają całą pracę za Ciebie. Sprawdź naszą ofertę!

Czytaj więcej

Odkurzacz bezprzewodowy czy z kablem?

Tradycyjny odkurzacz z giętką rurą do niedawna był podstawowym wyposażeniem każdego domu. W przypadku tradycyjnych modeli z kablem konieczne jest bezpośrednie podłączenie do sieci elektrycznej. Takie rozwiązanie zapewnia stałe zasilanie, nieprzerwaną pracę i możliwość skorzystania z odkurzacza w dowolnym momencie. Jednak jego wadą jest ograniczone pole działania. Obsługa tego typu urządzenia wiąże się z koniecznością przepinania wtyczki z jednego gniazdka do drugiego. Innowacyjnym rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością, są odkurzacze bezprzewodowe, które mają wbudowany akumulator i nie wymagają podłączenia do gniazdka elektrycznego. Znika więc problem z kablami, które ograniczają ruchy podczas sprzątania.

Zdecydowanie zaletą odkurzacza bezprzewodowego jest jego lekkość, łatwe sterowanie oraz to, że bez trudu radzi sobie z trudno dostępnymi miejscami. Jedyny minus to to, że akumulator może się wyczerpać podczas sprzątania i trzeba będzie go podłączyć do ładowania. Jednak na rynku znajdziesz modele, którymi możesz odkurzać bez podłączania do zasilania od kilku do kilkunastu minut. Najnowszy i najlepszy odkurzacz bezprzewodowy umożliwia nawet ponad godzinę pracy bez żadnych przerw. Tak duża różnorodność produktów w naszym sklepie internetowym sprawia, że z łatwością znajdziesz model dostosowany do Twoich potrzeb.

Roboty sprzątające na wdomku.pl

W naszym sklepie online zakupisz dla siebie robot sprzątający, który cyklicznie będzie sprzątał Twoją podłogę bez konieczności Twojej pracy. Dzięki temu nie będziesz się martwić o kurz czy brud, który zbiera się na panelach i posadzkach. Wszystko będzie wykonane za Ciebie bez konieczności żadnych działań z Twojej strony. Sprawdź nasze roboty sprzątające, które jednocześnie wyróżniają się nowoczesnym designem i pasują do wystroju większości wnętrz!

Odkurzacz z workiem czy odkurzacz bezworkowy?

Tradycyjne odkurzacze workowe nadal są dość popularne i znane od wielu lat. Papierowy worek, w którym gromadzi się kurz i inne śmieci, należy wymienić na nowy po kilkunastu sprzątaniach. Odkurzacze bezworkowe, jak sama nazwa wskazuje, nie potrzebują wymiennego worka, ponieważ wszelkie nieczystości trafiają do wbudowanego pojemnika. Po jego wypełnieniu wystarczy go opróżnić, umyć i przystąpić do dalszej pracy. Rozwiązanie to jest wygodne i sprawia, że odkurzacz bezworkowy jest tańszy w eksploatacji. Taki model ma jeszcze jedną zaletę. Dzięki technologii filtrowania cyklonowego doskonale radzi sobie z oddzielaniem powietrza od brudu. Dzięki temu powietrze, które wydostaje się z odkurzacza, jest bezpieczne dla małych dzieci czy alergików. W naszym sklepie internetowym znajdziesz klasyczne odkurzacze bezworkowe oraz odkurzacze pionowe bezprzewodowe, które zbierają zabrudzenia do pojemników wielokrotnego użytku. Jeżeli cenisz sobie skuteczność i prostotę sprzętu, to z pewnością spodoba Ci się takie rozwiązanie.

Odkurzacze bezprzewodowe - jakie są rodzaje?

Na rynku istnieją różne typy odkurzaczy bezprzewodowych, których cechą wspólną jest brak konieczności podłączenia do zasilania zewnętrznego. Mimo tego różnią się między sobą wyglądem oraz przeznaczeniem. Wśród nich możemy wyróżnić 3 najbardziej popularne typy.

Odkurzacze pionowe bezprzewodowe

W podstawowej wersji jest wyposażony w turboszczotkę lub elektroszczotkę. Może dodatkowo posiadać funkcję mopa parowego. Na rynku znajdziesz również odkurzacze pionowe bezprzewodowe, które posiadają odłączany odkurzacz ręczny bezprzewodowy. Po użyciu wystarczy umieścić go z powrotem w korpusie odkurzacza pionowego. Taki odkurzacz pionowy 2 w 1 to fantastyczne rozwiązanie, które nie sprawia trudności w przechowywaniu. Ponadto, użytkownik oszczędza także pieniądze, ponieważ nie musi kupować dwóch osobnych urządzeń. Odkurzacz pionowy bezprzewodowy jest wygodny w obsłudze, a konieczność schylania się zminimalizowana jest do minimum. Ten model z pewnością docenią osoby, które mają problemy z kręgosłupem.

Odkurzacz bezprzewodowy ręczny

Jest to mniejsza wersja odkurzacza pionowego, którą można trzymać w ręce. Doskonale radzi sobie z odkurzaniem mebli, tapicerki samochodowej czy przestrzeni między sufitem a karniszem. Świetnie zbiera okruszki i usuwa niewielkie zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc. Niestety to urządzenie raczej nie poradzi sobie z odkurzaniem dywanów czy innych dużych powierzchni.

Bezprzewodowy odkurzacz (robot sprzątający)

Ten model pracuje samodzielnie, dzięki ustawionemu w dedykowanej aplikacji harmonogramowi. Wyposażony jest w specjalne czujniki, które chronią go przed upadkiem ze schodów lub zderzeniem ze ścianą. Zdecydowanie jest to najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany odkurzacz. 

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Jeżeli chcesz kupić najlepszy odkurzacz bezprzewodowy, to musisz uwzględnić parametry, które mają znaczący wpływ na jakość codziennego sprzątania. W pierwszej kolejności warto sprawdzić czas pracy urządzenia. W przypadku małego mieszkania nie będzie miało to większego znaczenia, bo każdy model dobrze sobie poradzi. Jednak w przypadku dużych przestrzeni warto wybrać ten, który ma najdłuższy czas pracy. Jeżeli odkurzacz będzie kilkukrotnie rozładowywał się w czasie sprzątanie, może to być dość irytujące. Kolejny ważny parametr to czas ładowania akumulatora. Niektóre urządzenia potrzebują nawet 6 h, podczas gdy dla innych sprzętów będą to tylko 4 h. W przypadku odkurzacza bezprzewodowego niebagatelne znaczenie ma też waga. Modele, o wadze zbliżonej do 2 kg nie wymagają od użytkownika dużego wysiłku i są łatwe w prowadzeniu.

Niemniej istotną kwestią jest zbiornik na kurz – optymalnie powinien mieścić między 0,4 l a 0,5 l. Pojemność nie może być zbyt duża, ze względu na kompaktowy rozmiar samego odkurzacza, jednak warto pamiętać, że im mniejsza, tym częściej trzeba będzie opróżniać zbiornik. Dość istotnym kryterium jest system filtracji, którego zadaniem jest wychwycenie zanieczyszczeń oraz zatrzymanie ich w środku odkurzacza. Dobry odkurzacz bezprzewodowy powinien posiadać filtr HEPA lub filtry wodne. Wybierając odkurzacz pionowy bezprzewodowy, warto zwrócić uwagę, czy dostępny jest moduł ręczny. Dzięki niemu zmienisz duży sprzęt w poręczne urządzenie do odkurzania domowej biblioteczki oraz specyficznych powierzchni, do których dostęp jest nieco trudniejszy. Przy zakupie modelu bezprzewodowego warto sprawdzić, czy posiada dodatkowe ssawki robocze. Dzięki nim skutecznie poradzisz sobie z zanieczyszczeniami na dywanie, płytkach i parkiecie. Obecnie najbardziej popularne są roboty sprzątające, które wykonują całą pracę za domowników, a jedyne, co trzeba robić, to opróżniać pojemnik. Zapraszamy Cię do naszego sklepu. Wybierz sprzęt najlepszy dla Ciebie!

Filtruj według

Cena

Producenci

Filtruj
Produkt dodany do Ulubionych